BOĞAZİÇİ KOLEJİ

Hava ulaştırma hizmetleri

Hava ulaştırma hizmetleri

 HOST – HOSTESLİK DALI

img_4443

 personeli dendiğinde akla gelen kabin memurları pek çok konuda uzmanlaşmış, özel çalışanlardır. Kabin memurları sadece uçak içerisinde servis yapmakla görevli değildirler. Bir kabin memuru uçağın pek çok teknik özelliklerini bilmekle beraber ilk yardım, tıbbi ekipman kullanımı, acil durum müdahale ve arama kurtarma bilgilerine sahiptir. Herhangi bir acil durumda yolcuların emniyeti ve organize edilmesi için gerekli tüm bilgilere sahip olmak durumunda bulunan kabin memurlarına havacılık sektörü büyüdükçe daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Okulumuzun havacılık sektörüne yönelik en işlevsel bölümü olan Kabin Memurluğu, havacılık işletmelerinin kabin memurlarında bulunmasını istediği tüm donanımı öğrencilerine vermeyi amaçlamaktadır. Okulumuzun sağlayacağı teorik ve pratik eğitimle beraber gerek uçuşa, gerekse de hizmete yönelik bilgi ve tecrübe ile donanacak olan öğrencilerimizin Havayolu firmaları tarafından öncelikli olarak tercih edileceklerdir.

  

 

ATÖLYE VE LABORATUARLARIMIZ

go%cc%88kjet_a_12629

 

Okulumuzda Kabin Hizmetleri öğrencilerimiz, derslerini uygulamalı olarak Mock-up’ta işlemektedir.

 

 STAJ

 

go%cc%88kjet_a_12634

  1. Sınıf haftada 3 gün işletmede staj yapılacaktır.

 

İŞ OLANAKLARI

Havayolu şirketlerinin Genel Müdürlükleri, Yurt içi ve Yurt dışı yolcu taşıyan özel havayolu şirketleri, Yabancı Havayolu şirketleri, Sivil havacılıkla ilgili her türlü firma ve şirketler bölümün istihdam alanlarını oluşturmaktadır.

 

 

Meslek Yüksek Okul programlarına EK puan uygulamasıyla devam edebileceği bölümler;

  • Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
  • Kültürel Miras ve Turizm
  • Turizm Animasyonu
  • Turizm Rehberliği
  • Turizm ve Otel İşletmeciliği
  • Turizm ve Seyahat Hizmetleri

 

BİZE ULAŞIN

Şafak Mah. Ahmet Arif Bulvarı 131 / 1 BATMAN / MERKEZ
+90 555 148 72 72
+90 488 212 22 21
© 2018 Boğaziçi Koleji