BOĞAZİÇİ KOLEJİ

BATMAN BOĞAZİÇİ Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi

ADIMIZ, ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARIYLA IŞILDIYOR

 

BATMAN BOĞAZİÇİ ANADOLU LİSESİNDE öğrencilerimiz, Fen Bilimlerini ve Teknolojiyi, Matematiksel düşünmeyi, Yabancı Dil Kullanımını, araştırma ve sorgulamayı, sosyal değerleri ve çevresine duyarlı olmayı ilke edinmiştir. Böylelikle uygulanan yoğun akademik eğitimin dışında çevresine açık ve duyarlı bireyler olmaları hedeflenmektedir. Öğrenci merkezli akademik programımızda amacımız ‘ öğrenen bireyler’ yetiştirmektir.

 

BATMAN BOĞAZİÇİ Anadolu Lisesinde uygulanan Akademik Program

 

9 ve 10. Sınıflar

 

Ulusal Anadolu Lisesi (MEB) müfredatı ve ek programlar birlikte uygulanmaktadır.

 

Hafta içi 5 gün- günlük 8 ders saati şeklinde toplamda 40 ders saati vardır.

 

Haftalık 10 Saatlik Yabancı Dil Programı (İngilizce + Almanca) Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde verilmektedir.

 

Matematik ve Fen Bilimleri dersleri ve bu derslerin laboratuvar uygulamaları zorunlu ders olarak yapılmaktadır.

 

9 ve 10. Sınıflarımıza aylık uygulanan deneme sınavlarının sonucuna göre, Cumartesi günleri ETP (Eksik Tamamlama Programı) veya Soru Çözüm Programı uygulanmaktadır.

 

Ayrıca her Cumartesi 9 ve 10. Sınıflarımızın gerek yabancı dil gerekse sosyal ve sporsal alanda üye oldukları kulüp dersleri bulunmaktadır.

 

Bu programların dışında öğrencilerimiz: TÜBİTAK, Yabancı Dil Yarışmaları, Bilim Şenlikleri, Matematik ve Fen Yarışmaları gibi birçok platformda okulumuzu temsil etmek üzere yetiştirilmektedir.

 

11. Sınıflar

 

Ulusal Anadolu Lisesi (MEB) müfredatı ve ek programlar birlikte uygulanmaktadır.

 

Hafta içi 5 gün- günlük 8 ders saati şeklinde toplamda 40 ders saati vardır.

 

Matematik ve Fen Bilimleri dersleri ve bu derslerin laboratuvar uygulamaları zorunlu ders olarak yapılmaktadır.

 

Haftalık 10 saatlik Yabancı dil programı (İngilizce + Almanca) Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde verilmektedir.

 

11. sınıflarımıza hafta içi ve hafta sonu toplamda 10 saatlik Özel Temellendirme ders programı uygulanmaktadır. Bu özel program sayesinde öğrencilerimiz 9. Ve 10. Sınıftaki eksiklerini tamamlayıp 11 ve 12. Sınıf konularını daha sağlam temellere oturtarak üniversite yolunda büyük bir adım atmış olurlar.

 

11. sınıflarımız her ay düzenli olarak MEB+ Temellendirme Programı içeriğinden sınava tabi tutulurlar ve sınav sonuçlarına göre ETP-Soru Çözme programlarına yönlendirilirler.

 

Bu programların dışında öğrencilerimiz: TÜBİTAK, Yabancı Dil Yarışmaları, Bilim Şenlikleri, Matematik ve Fen Yarışmaları gibi birçok platformda okulumuzu temsil etmek üzere yetiştirilmektedir.

 

12. Sınıflar

 

12. Sınıf öğrencilerimizin haftalık programları, TYT-AYT’ye uygun ve yoğun bir şekilde düzenlenmiştir.

 

Hafta içi 40 saatlik bu yoğun ve akademik program, TYT ve AYT içeriği üzerinden alanında uzman ve donanımlı öğretmenler tarafından uygulanmaktadır.

 

12. Sınıf öğrencilerimize, her hafta Cumartesi günleri TYT ve AYT deneme sınavları uygulanmakta ve bu sınav sonuçları aynı gün içerisinde ölçme ve değerlendirme uzmanlarımız tarafından değerlendirilip öğrenci ve velilerimize geri bildirimleri yapılmaktadır.

 

Hafta içi ve hafta sonu 12. Sınıf öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ile birlikte birebir veya gurup halinde Soru Çözme Programına katılmak zorundadır.

 

Gün içerisinde öğrencilerimiz, özel olarak dizayn edilmiş soru çözüm sınıflarında veya 24 saat açık olan 350 kişilik kütüphanemizde boş zamanlarını soru çözerek veya tekrar yaparak değerlendirmektedir.

 

Sömestr tatilinin ilk haftasında 12. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, Kamp programına katılırlar. Yatılı olarak gerçekleştirilen bu program öğrenciler açısından oldukça yoğun, disiplinli ve faydalı geçmektedir. Öğrencilerimiz sınav hazırlıklarını, eksiklerini öğretmenleriyle birlikte tamamlarken, yaşamsal alanda da tecrübe kazanmaktadır.

 

12. sınıflarımız için özel olarak hazırlanmış bu programlar, öğrencilerimizin en iyi üniversiteye ve en iyi bölümlere yerleşmelerini, hedeflerine ulaşmalarını ve özgüvenli bireyler olmalarını amaçlamıştır.

BİZE ULAŞIN

Şafak Mah. Ahmet Arif Bulvarı 131 / 1 BATMAN / MERKEZ
+90 555 148 72 72
+90 488 212 22 21
© 2018 Boğaziçi Koleji